Üreticilerimizin Arasına Katıl Ekibin Bir Parçası Ol!

İçerikmatik'te potansiyelini ortaya çıkartabilecek projelerde yer alarak birbirine yardım etmeyi görev bilinci hâline getirmiş bir ekibin parçası olabilir ve yeteneğini düzenli bir gelire dönüştürebilirsin!
Nasıl yazar olabilirim?
Aşağıdaki adımları takip ederek İçerikmatik yazarlarımız arasına katıl!
Image
Başvurunu Yap
Öncelikle bu sayfanın sonunda bulunan başvuru bölümünden bize başvurunu iletmen gerekiyor.
Ekibimiz İncelesin
İletmiş olduğun başvuru, ekibimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar inceleniyor.
Deneme Sürecine Başla
Ön başvurunun uygun bulunması hâlinde İçerikmatik ekranlarına ulaşabiliyorsun ve deneme sürecin başlıyor.
Sana Uygun Projelerde Yer Al
Deneme sürecinde ürettiğin içerikler onay aldıktan sonra sana uygun üretim projelerinde yer almaya başlayabiliyorsun.
Neden İçerikmatik?
Birlikte öğreniyor, deneyimliyor ve eğleniyoruz. Seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
Potansiyelini
Ortaya Çıkar
En lezzetli içerikler için yaratıcı yeteneklerimizi kullanmak zorundayız. Yaratıcı potansiyelimizi ortaya çıkaracak sistemler ve süreçler kurguluyoruz.
Samimi
Bir Ekiple Çalış
Samimiyetin ve açık iletişimin yaptığımız işin kalitesini yukarı çektiğine inanıyoruz. Tüm paydaşlarımızla samimiyete dayalı açık bir iletişim benimsiyoruz.
Değer
Yarat
Ürettiğimiz her kelime ile insanların hayatlarına dokunduğumuzun farkındayız. Bu yüzden ürettiğimiz içerikler ile insanların hayatlarında değer yaratmayı hedefliyoruz.
Yetkin Olduğun
Alanlarda Üretim Yap
İçerikmatik olarak keyif aldığın ve yetkin olduğun alanlarda içerik üretimi yapmanı sağlıyoruz. Böylece yeteneklerini %100 gösterebileceğine inanıyoruz.
Dilediğin Yerden
İstediğin Kadar Çalış!
Dilediğin yerden dilediğin kadar içerik üretimi gerçekleştirebilirsin. İçerikmatik'te her zaman senin için uygun talepler bulunuyor!
Düzenli Bir Gelir
Oluştur
İçerikmatik'teki taleplere katkı sağlayarak düzenli bir gelir elde edebilirsin. Ödemelerimiz her ay otomatik olarak gerçekleştirilir. Ödeme almak için talep oluşturman gerekmez.
Sana Özel Oluşturulan
Panellerde Üretim Yap
İçerikmatik sana özel bir çalışma paneli sunar. Bu panel üzerinden içeriklerini üretebilir, talepleri takip edebilir, ödeme ve performans raporlarını görüntüleyebilirsin.
Düzenli Eğitimlerle
Kendini Geliştir
Yazarlarımız için hazırladığımız farklı konulardaki eğitimlere katılarak kişisel gelişimini destekleyebilirsin. Birlikte geliştiğimiz, öğrendimiz bir süreç vadediyoruz.
İçerikmatik yazarları ne diyor?
Farklı mecralarda yüzlerce içerik üretmiş bir yazar olarak İçerikmatik’le tanıştıktan sonra açık, samimi ve nazik iletişimleri sayesinde bu ailenin bir parçası olduğumu hissediyorum. Detaylı geri dönüşler içerik üretimi konusunda kendimi geliştirmemi sağlıyor.
Avatar
İnci
Hani "Ne söylesem eksik kalır." derler ya, İçerikmatik tam da böyle işte. Sadece pek çok yazar için iş kapısı aralayan kurumsal bir platform değil; aynı zamanda mütevazı kurucuların, nahif editörlerin yer aldığı samimi bir aile ortamı.
Avatar
Merve
İçerikmatik bana emeğimin ve fikirlerimin ne kadar değerli olduğunu gösteren, ekip ruhunu sonuna kadar hissettiren; nitelikli ve yaratıcı işleri birlikte başarabilmenin mümkün olduğu sıcacık bir aile. İyi ki bu ailenin bir parçasıyım.
Avatar
Rumeysa
İçerikmatik keyifle çalıştığım bir platform. Egodan arınmış, bilgilendirme dilinin bile eğlenceli olduğu, her şeyi rahatça konuşabildiğiniz, her soruna çözüm alabildiğiniz geliştirici bir ortam. Ödeme konusunda güvenilirliği ile yazar motivasyonunu artırıyor.
Avatar
Emrah
Uzun süredir İçerikmatik yazarlarından biriyim. İçerikmatik sayesinde çeşitli markalar için farklı türlerde içerikler üretebiliyor, editörlerin desteğiyle sürekli kendimi geliştirebiliyorum. Tüm ekiple açık iletişim kurabildiğim için keyifle çalışıyorum.
Avatar
Firdevs
İçerikmatik’le çalışmayı çok seviyorum çünkü burası insanın hem kendini geliştirebildiği hem keyifle çalışabildiği nadir platformlardan biri. Egoların olmadığı, sıcacık bir ortamda arkadaşlarla vakit geçirir gibi çalışmak gibisi yok.
Avatar
Feraye
Bana her gün yeni şeyler öğreten, zaman kontrolü ve sorumluluk bilinci kazandıran, fazlasıyla samimi ve dinamik bir platform. Çalışırken eğlenmek isteyen herkese kapıları sonuna kadar açık olan İçerikmatik'te tam anlamıyla "aileden biri" gibi hissediyorsunuz.
Avatar
Hazan
Hazırsan Başlayalım!
Başvuru için senden beklediğimiz bilgileri bizimle paylaşmanı heyecan içinde bekliyoruz!Başvurunu en kısa süre içerisinde değerlendirecek ve seninle iletişime geçeceğiz.
Başvuru Formu
CV
Dosyanı buraya sürükle veya
PDF - JPEG -DOCX
Aşağıdaki konulardan herhangi bir tanesi ile ilgili 100-150 kelime uzunluğunda bir içerik yazmanı istiyoruz;

1.Sevdiğin bir şehri tanıt

2.Sevdiğin bir ürünü tanıt

3.Sevdiğin bir filmi tanıt
Dosyanı buraya sürükle veya
PDF - JPEG -DOCX
Merak Edebileceğin
Sıkça Sorulan Sorular
İçerikmatik.com; ilgi alanlarına göre içerik üretirken eğlenebileceğin, kendi belirlediğin saatlerde çalışıp emeğinin karşılığını sonsuz güvenle alabileceğin; içerik üreticiliğinden, zaman yönetimine çeşitli konularda eğitimlere katılabileceğin ve hedefine adım adım ilerlerken büyük markalarla çalışabileceğin online bir içerik üretim platformu. Senin için daha fazlası olmaya çok istekli.
Markaların taleplerini değerli içerik üreticilerimizle buluşturmamız ile başlayan süreç, üretilen içeriklerin kontrolü ile devam ediyor. Editörlerimiz gelen içerikleri titizlikle kontrol ettikten sonra içeriklerde geliştirilmesi gereken tarafları içerik üreticilerimize iletiyor. Son aşamada ise onaylanan içerik markaya teslim ediliyor.
"Yazar Ol"’ sayfamızdan yaptığın başvuru onaylandığı takdirde içerik üreticisi olarak sistemdeki yerini alırsın. Sisteme giriş yapıp üretmeye başlamandan itibaren ise bu ailenin bir parçası olursun.
Hayır, sistemimize kayıt olmak tamamen ücretsiz.
İçerikmatik gün geçtikçe büyüyen bir içerik üretim platformu. Her geçen gün yeni marka ve içeriklerle kendimizi geliştiriyoruz. Bu yüzden cevabımız evet. İçerikler güncel şekilde sürekli olarak sisteme yükleniyor.
Markalarımızın talepleri senin içerik üretimi gerçekleştirebileceğin bir sektördeyse bu taleplere ulaşabiliyorsun. Süreç ilerledikçe ve seni tanıdıkça sana özel içerik taleplerini tarafına iletiyoruz. Tabii ki bu içerikleri üretip üretmemek kararını sen veriyorsun.
İçerikmatik topluluğu gittikçe büyüyen, büyüdükçe birbirini geliştiren koca bir aile. Bu ailenin bir parçası olmak ve bağlantıda kalmak için sisteme girdikten sonra bildirimlerini kontrol etmeyi unutma. 😊
Şöyle ki kayıt aşamasında senden ayrıca bir deneme çalışması istemeyeceğiz. Başvurun sırasında gönderdiğin kendini tanıtma metnin kabul edilme kriterlerinden en önemlisi. Bunu kayıt aşamasının deneme metni olarak görüp özenle hazırlamanı öneririz. Sisteme kabul edildiğinde ise ilk içeriğini deneme içeriği kadar özenli yazmanı bekliyoruz.
Yoğunluğa bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama bir hafta içerisinde sana dönüş sağlıyoruz.
İçerik üreticiliği başvurularını imla kurallarına uygunluk, anlam bütünlüğü ve profesyonel yaklaşım gibi ana kriterler çerçevesinde birçok değerlendirmeden geçiriyoruz. Bu kriterlerde birçok hatayla karşılaştığımız takdirde maalesef başvuruyu olumlu değerlendiremiyoruz ancak daha önce başvurup kabul edilmeyen içerik üreticilerimizin her zaman ikinci bir şansı var. Her zaman kendini geliştirip yeniden aramıza katılmayı deneyebilirsin.
Sistemde uzmanlığına uygun içerikler olacak, bu içerikleri üstlenerek sürecini başlatabilirsin.
İlk içeriğini deneme içeriği olarak gördüğümüz için kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutuyoruz. Bu nedenle sana nitelikli geri bildirim sağlayabilmek için yaklaşık bir haftalık süreye ihtiyaç duyuyoruz.
İçerik kontrolümüzde en çok dikkat ettiğimiz nokta özgünlük. İntihal yapılmaması bizim için oldukça önemli. Bunu takiben ise doğru derinliğin oluşturulması, bilgilerin doğruluğu, imla kurallarına uygunluk, cümle yapısının kurallara uygun olması, akıcı bir anlatım dili geliyor.
Hayır, istediğin zaman istediğin miktarda içerik üretebilirsin ancak 2-3 ay gibi bir süre boyunca hiç içerik üretmemiş olan yazarlarımızın hesaplarını deaktif duruma getiriyoruz. Yazarlarımız bu süreç sonunda yeniden içerik üreticiliğine dönmek istiyorlarsa bunu bize bildirmeleri gerekiyor.
Herhangi bir talepte bulunmana gerek yok. Her ayın ilk iş gününde sınır olarak belirlediğimiz bakiyeye ulaşan içerik üreticilerimizin ödemelerini banka hesaplarına yatırıyoruz.
Bir içeriği üstlenip editör onayına göndermeden başka içerik üzerinde çalışmaya başlayamazsın. İçeriğini editöre gönderdikten sonra yenisini üstlenebilirsin ancak aynı anda iki içerik birden üretmezsin. İlk 10 içeriğin onaylanana kadar editörde onay bekleyen en fazla 2 içeriğin olabilir. Sürecin devamında puanına göre bu sayı artacak.
İçeriklerin maksimum üç revizede tamamlanmış olmasını bekliyoruz.
İçeriğin kapsamına ve uzunluğuna bağlı olacak şekilde belirleniyor.
Biz senin için her zaman burada olacağız. Bize bilgi@icerikmatik.com adresinden ulaşabilir, istediğin zaman bizimle iletişime geçebilirsin.
Markanıza özel içerik üretimine hemen başlayalım!